Насильство в сім’ї
та шляхи його попередження
Насильство в сім'ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. У більшості випадків протиправні дії проти когось із членів родини супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки. Подібні дії з боку насильника приводять до негативного фізичного, психічного та соціального стану здоров'я постраждалої особи чи кількох осіб, членів цієї родини. Члени сім'ї, які вчинили насильство в сім'ї, несуть кримінальну, адміністративну чи цивільно-правову відповідальність відповідно до закону.
Згідно з Законом України «Про попередження насильства в сім'ї» № 2789 від 15.11.2001 р. насильством у сім'ї є будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю.
Здійснення заходів з попередження насильства в сім'ї в межах наданих їм повноважень покладається на:
- відповідні підрозділи органів внутрішніх справ (Олександрівський ВП)
- органи опіки і піклування (Сужба у справах дітей Олександрівської РДА (2-17-73))
- спеціально уповноважений орган виконавчої влади з питань попередження насильства в сім'ї (сектор у справах сім’ї молоді та спорту Олександрівської РДА (2-19-41) та центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді).
Підставою для вжиття заходів з попередження насильства в сім'ї слугує написана вами заява на вжиття заходів з попередження насильства в сім'ї.
В органах поліції заходи щодо попередження насильства в сім'ї здійснюються превентивної діяльності.
Слід зазначити що 05 березня 2015 року набув чинності Закон України № 187 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення питання відповідальності вчинення насильства в сім’ї. Зокрема з санкції ст. 173-2 КУпАП «Вчинення насильства в сім'ї, невиконання захисного припису або не проходження корекційної програми» виключено такий вид покарання, як штраф.
В поточному році на території Олександрівського району було зафіксовано 27 випадків вчинення насильства в сім’ї, за всіма фактами винні особи були притягнуті до адміністративної відповідальності. Відносно 23 правопорушників районним судом було винесено рішення про притягнення до відповідальності у вигляді громадських робіт. На теперішній час в районному відділенні поліції з приводу вчинення насильства в сім’ї на обліку перебуває 49 осіб, з них 5 жінок, в поточному році додатково поставлено на профілактичний облік 24 осіб.
Отже, якщо Ви стали жертвою насильства в сім’ї, свідком або Вам відомо про такі факти, не будьте байдужими та негайно звертайтесь до поліції за тел. 102 або 2-12-80 (чергова частина Олександрівського відділення поліції).
|