Подальшого продовження термінів подачі інформації про реальних власників підприємств не буде
Представники бізнесу мають поквапитися, аби внести дані про бенефіціарів підприємств до 25 вересня. Далі цей термін продовжуватися не буде. Про це сьогодні в ході круглого столу, присвяченого поданню відомостей про кінцевого бенефіціарного власника, повідомив директор Департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції Сергій Бенедисюк.
«Наразі часу для подачі інформації залишилося не так багато. 25 вересня, яке є кінцевим днем для подання цих даних, вже не за горами. Тому в мене велике прохання не зволікати з цим процесом. Ми не хотіли б повторення ситуації, яка мала місце наприкінці травня. Тоді всі почали подавати дані в останні дні, що призвело до черг та корупції, коли окремі спритники почали торгувати місцем у черзі», - зазначив Сергій Бенедисюк.
Директор реєстраційного департаменту вкотре нагадав: задля полегшення життя українського бізнесу процедуру подання відповідних даних було спрощено. Зі списку тих, хто має відзвітувати про реальних власників, виключені державні та комунальні підприємства, політичні структури, творчі об’єднання та інші неприбуткові організації. Подавати інформацію про кінцевих бенефіціарів не потрібно також і тим юридичним особам, якщо їхніми засновниками є фізичні особи, які і є їх реальними власниками.
Разом з тим Сергій Бенедисюк звернув увагу на те, що для внесення лише однієї зміни не потрібно заповнювати всю форму – достатньо підготувати перший листок форми та ту сторінку, де власне вноситься зміна.
«Це спростить життя тим, хто відправлятиме дані поштою. Адже в такому випадку нотаріально засвідчувати підпис керівника доведеться лише на одному аркуші», - сказав він.
Він також зауважив: не треба боятися відмов при поданні Форми 4 поштою, адже сама форма дуже проста і зробити в ній помилку вкрай складно.
«Якщо ви відправили папери поштою – можете вважати, що ви своє зобов’язання виконали. Коли реєстратор внесе дані в систему – це справа реєстратора. Компанії це вже не стосується».
Так само, за словами директора реєстраційного департаменту, можна скористатися функцією попереднього перегляду заповненої форми адміністратором у розділі онлайн-сервісів Мін’юсту.
«Реєстратор перевірить правильність заповнення форми та призначить точний час, на який треба буде прийти і поза живою чергою подати документи», - наголосив Сергій Бенедисюк
При цьому він застеріг від спроб не подавати дані чи вносити недостовірні відомості.
«За несвоєчасне подання цієї інформації передбачено штраф від 5100 до 8500 грн. А от у разі внесення неправдивих даних українське законодавство передбачає кримінальну відповідальність», - резюмував Сергій Бенедисюк.
|