Сила, витривалість, психологічна стійкість — головні вимоги до кандидатів, які хочуть служити за контрактом
— Що потрібно зробити для укладання першого контракту?
— Спочатку подати до військового комісаріату за місцем перебування на військовому обліку або реєстрацією місця проживання заяву, а військовослужбовці строкової військової служби подають рапорт на ім’я командира військової частини з проханням про прийняття їх на військову службу за контрактом. Громадян у військових комісаріатах інформують про особливості проходження військової служби на конкретних посадах, про порядок відбору, які документи потрібно додати тощо.
— Які основні критерії відбору осіб на службу за контрактом?
— Стан здоров’я — головний критерій. В ідеалі це мають бути абсолютно здорові юнаки. Певна річ, є обмеження за станом здоров’я, які дають змогу проходити військову службу. Перелік обмежень визначено наказом Міноборони «Про Положення про порядок проходження військово-лікарської експертизи в Збройних Силах України».
Наступне — рівень освіти. ранійше на контрактну службу зараховували осіб з повною загальною середньою освітою і не нижче. Із серпня 2014 року до законодавства внесено зміни щодо зменшення порогового рівня до базової середньої освіти і розширено коло потенційних кандидатів. Тож юнаки з освітою 9 класів можуть спробувати себе в армії.
Сила, витривалість, психологічна стійкість — головні вимоги до громадян, які хочуть служити за контрактом. Крім того, цих людей перевіряють щодо обліку в наркологічних, психоневрологічних лікувальних закладах та в правоохоронних органах. Ті, хто має сумнівне минуле, армії не потрібні. Також проводять професійно-психологічний відбір. Результати тестів дають змогу порекомендувати кандидату вид Збройних сил, рід військ та конкретну військову спеціальність (танкіста, авіаційного механіка, розвідника, снайпера тощо).
Той, хто не проходив строкову військову службу, але претендує на кваліфіковану посаду, має протягом певного терміну (від 2,5 до 5 місяців) пройти відповідну підготовку в навчальному центрі. Йдеться про такі спеціальності, як командири та механіки-водії бойових машин, оператори-навідники артсистем, спеціалісти артилерійської розвідки, авіамеханіки, спеціалісти корабельних систем та інші. Є некваліфіковані посади (стрільці, кулеметники, такелажники, водії). Приміром, юнак має водійські права категорії «С». Тож може після нетривалої допідготовки у військовій частині бути водієм бойової або спеціальної техніки на базі вантажного автомобіля.
— Яка мотивація для військовослужбовців за контрактом?
— На сьогодні основними мотиваційними чинниками для проходження військової служби за контрактом є:
♦ можливість кар’єрного зростання та відповідне збільшення грошового забезпечення;
♦ право на безкоштовне здобуття заочної вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» (після закінчення терміну першого контракту);
♦ речове забезпечення відповідно до визначених норм і термінів;
♦ отримання безоплатної кваліфікованої медичної допомоги у військово-медичних закладах охорони здоров’я військовослужбовцями та членами їхніх сімей;
♦ можливість отримання безкоштовного житла за рахунок держави;
♦ можливість отримання первинного офіцерського звання військовослужбовцями сержантського (старшинського) складу, які мають вищу освіту, тощо.
— Яке грошове забезпечення військовослужбовців за контрактом?
Від 6 тис. гривень.
|