Лекція для ліцеїстів
Дуже багато підлітків вважають, що до повноліття за їх правопорушення відповідають батьки, але це твердження є помилковим. Законодавством України передбачено конкретні випадки, коли юридична відповідальність неповнолітніх починається з 16 років, а за вчинення деяких кримінальних злочинів і з 14 років.
Так, саме з цієї нагоди 10 вересня 2020 року головний спеціаліст відділу «Олександрівське бюро правової допомоги» Тетяна Вечірко сумісно із представниками партнерських організацій: капітаном поліції Олександрівського відділення поліції Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Іриною Клачковою і капітаном внутрішньої служби Олександрівського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» Олегом Звягіним завітали до Олександрівського ліцею з метою проведення правопросвітницької лекції для учнів I курсу зазначеного закладу на тему: «Цивільна, адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх».
Зокрема, йшлося про види відповідальності неповнолітніх за скоєння ними злочину. В загалі, юридична відповідальність – це вид соціальної відповідальності, що полягає в застосуванні державою до правопорушника певних заходів примусу, передбачених санкціями правових норм, а саме: цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність. Обсудили заходи впливу за порушення закону і вчинення злочину неповнолітніми особами.
Старший інспектор Олександрівського РС філії ДУ «Центр пробації» в Донецькій області, капітан внутрішньої служби Олег Звягін
|