Стережіться поліомієліту!
Поліомієліт - це інфекційне захворювання, при якому уражається центральна нервова система, шлунково- кишковий тракт і лімфатична система. Хвороба є найпоширенішою причиною виникнення у дітей фізичних недоліків.
Збудник поліомієліту - вірус, який поширюється повітряно –крапельним шляхом, або разом з немитими продуктами і виділеннями хворої людини. Збудник захворювання досить стійкий, він здатний кілька місяців жити в молоці, овочах, у стічних водах і фекаліях. Однак, зазнає впливу дезінфікуючими препаратами і високої температури. Це єдиний спосіб обробки предметів побуту або продуктів, що виключає зараження.
Інкубаційний період поліомієліту триває приблизно два тижні.
Симптоми поліомієліту в більшості випадків починаються з головного болю, діареє та підвищеної температури. Крім цього, відзначаються різні неврологічні порушення.
Діагностика ґрунтується на даних лабораторних дослідженнях і клінічних проявах поліомієліту. Попередній аналіз встановлюють, виходячи з епідеміологічних даних і характерних проявів захворювання. Враховуються також дані про вакцинацію.
Остаточний діагноз ставлять, використовуючи вірусологічні дослідження. Вірус виділяють з носоглоткового слизу і випорожнень, рідше з цереброспінальної рідини.
Внаслідок епідеміологічної активності (високого ступеня заразності) людина, яка заражена вірусом поліомієліту, в обов’язковому порядку підлягає терміновій госпіталізації. Проводять лікування в інфекційних стаціонарах.
З вересня МОЗ України оголосило про спалах поліомієліту на Закарпатті. Ольга Богомолець повідомила, що регіональна референслабораторія ВООЗ підтвердила наявність вакциноасоційованого поліовірусу у 2 дітей на Закарпатті 2011 та 2014 року народження, які не були щеплені.
Кращою профілактикою поліомієліту є суворе дотримання гігієни (старанне миття рук та продуктів харчування) та щеплення. НЕ можна купатися в брудних водоймах, оскільки вірус може потрапити в організм разом з проковтнутою водою.
В нашій країні проводиться обов’язкова вакцинація від поліомієліту, гарантує довічний імунітет. Перше щеплення роблять дитині в три місяці, друге - у 4,5 місяця, третє – в 6 місяців. Повторну вакцинацію проводять у 18,20 місяців та у 14 років.
В нашому районі центром первинної медико-санітарної допомоги була отримана вакцина проти поліомієліту. Усі діти, які не отримали щеплення проти цієї інфекції, будуть вакциновані.
Просимо всіх звернути увагу і обов’язково зробити щеплення своїм дітям!
Лікар-інфекціоніст Олександрівської ЛПЛ
Гусак В.В.
|