ЧИ ГОТОВЕ МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ ПРОТИСТОЯТИ ПОЖЕЖАМ?
10 серпня 2020 року в райдержадміністрації відбулось позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Причиною позачергового засідання стали пожежі, що сталися на території Спасько-михайлівської сільської ради та вкрай важка ситуація з пожежею на території Староварварівського лісу.
За інформацією в.о. голови Олександрівської районної державної адміністрації Марини Любченко, на території Спасько-михайлівської сільської ради вже не вперше відбуваються пожежі, але остання більш за все привернула увагу, бо підкреслила неготовність Спасько-михайлівської сільської ради до ефективної роботи та спроможності реагувати на виклик стихії. Пожежа розпочалась на скошеному полі після підпалу невідомими особами стерні та розповсюдилась на площу 4 га, після чого полум’я перекинулось на суху траву біля поля та розповсюдилось ще на площу 3 га. Далі загорілась лісосмуга та виникла загроза для житлових будинків та людей. Представники місцевого самоуправління Спасько-михайлівської сільської ради не змогли організувати роботу з гасіння пожежі та допомогти ДСНС в їх роботі. Пожежу зуміли загасити за допомогою місцевих фермерів.
За роз’ясненням по ситуації з пожежами на території Спасько-михайлівської сільської ради Олександрівська райдержадміністрація звернулась до місцевого самоуправління та запросила представників Спасько-михайлівської сільської ради на позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На комісію ніхто з Спасько-михайлівської сільської ради не з’явився та роз’яснень не надали.
За словами поліції, по даному факту проводяться слідчі дії, але досвід попередніх пожеж підказує, що через відсутність свідків та доказів притягнути когось до відповідальності буде складно.
Під час звіту сільських голів про стан готовності до запобігання і протидії пожежам у лісових масивах та екосистемах району у літній період 2020 року та у зв’язку з настанням найвищого рівня пожежної небезпеки була заявлена готовність під’їздів для забору води пожежними машинами на водоймах Степанівської та Іверської сільської ради. Окрім того, фермерські господарства мають на території цих двох сільських рад бочки з помпами та рукавами, що можна в любий час використовувати для гасіння пожеж. Також сільські голови Степанівки та Іверська звернули увагу на наявність програм дій в випадку виникнення пожеж.
За результатом обговорення питань порядку денного прийнято рішення ініціювати виїзне засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на територію п’яти сільських рад, перевірити на місці наявність резервного фонду пального для ліквідації пожеж у літній період 2020 року, наявність зручних під’їздів до природних водойм для забору води на випадок виникнення пожежі шляхом облаштування пірсів.
Сергій Кайдаш
|