Категории раздела

Бизнес [41]
Здоровье [6]
Житейские истории [15]
История современности [15]
Культура [31]
Образование [25]
Общество [138]
Спорт [7]
Экономика [53]
Другие новости [1979]
Депутатская деятельность [7]
Правопорядок [57]
Духовная жизнь [6]
Официальные документы [62]

Наш опрос

Оцените мой сайт
Всього відповідей: 81

Статистика


Онлайн всього: 13
Гостей: 13
Користувачів: 0
Главная » 2019 » Листопад » 29 » До відома
12:21
До відома

Внутрішньо переміщені особи в Україні терміново потребують довгострокових рішень

26 листопада 2019, Київ, Україна – Агентство ООН у справах біженців (UNHCR), спільно із Норвезькою радою у справах біженців (NRC) та Управління ООН з координації гуманітарних питань (OCHA) разом із представниками Уряду, членами Парламенту, представниками місцевої влади та громадянського суспільства обговорили шляхи розробки нового національного законодавства й стратегії щодо вирішення проблем, з якими зіткнулися понад 1.4 мільйона внутрішньо переміщених осіб, зареєстрованих в Україні.

«Важливо, щоб ми продовжували докладати зусиль у пошуку довгострокових житлових рішень для внутрішньо переміщених осіб. Поточні урядові довгострокові рішення та стратегія інтеграції закінчуються в 2020 році. Нам потрібно проаналізувати те, що вже зроблено до цього часу, і розпочати діалог щодо перегляду стратегічного підходу до довгострокових рішень для ВПО в Україні»,  ̶ підкреслила Оснат Лубрані, координаторка системи ООН в Україні, координаторка з гуманітарних питань.

Олексій Ілляшенко, заступник Міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України з питань європейської інтеграції, повідомив про потребу в новій стратегії щодо довгострокових рішень для ВПО. «Новий Уряд прагне забезпечити захист та інтеграцію внутрішньо переміщених осіб. Нам потрібно переглянути підходи, визначені в попередньому стратегічному документі та розробити нову ефективну стратегію у співпраці з міжнародними організаціями, що стосуватиметься людей, які живуть з обохбоків так званої «лінії зіткнення». Це відповідає готовності Президента України забезпечити мир і захистити всіх громадян України».

Для інформування про розробку нової стратегії NRC представила український переклад Рамкової програми довгострокових рішень для ВПО. Це документ щодо міжнародних стандартів та найкращих практик вирішення проблеми переміщення. Документ надає визначення поняття "довгострокове рішення" та формулює критерії для вимірювання прогресу.

Крістіна Нечаєва, керівниця відділу захисту таадвокації NRC, сказала: «Навіть незважаючи на те, що у кожної країни є свої унікальні обставини, які змушують людей шукати безпеки, ці ситуації мають багато спільного. Таке розуміння внутрішнього переміщення було сформовано Міжурядовим постійним комітетом, форумом ООН та гуманітарними партнерами ООН, в рамках довгострокових рішень для ВПО».

Учасники дискусії зосередилися на декількох актуальних питаннях для ВПО, зокрема житло, робочі місця, пенсії, права голосу та соціальну згуртованість.

Зважаючи на гостроту питання житла для ВПО, Агентство ООН у справах біженців представило Рекомендації щодо довготривалих рішень з питань житла для ВПО, розроблені представниками центральних та місцевих органів влади, неурядовими організаціями та громадами ВПО під час Форуму міст солідарності, що відбувся в Харкові 3 жовтня 2019 року.

У документі пропонується визначити пріоритетність розподілу бюджету на житло для ВПО на центральному та місцевому рівнях та забезпечити, щоб розробка житлових рішень передбачала участь ВПО у прийнятті рішень.

Депутати Парламенту України висловили готовність взяти участь у розробці нової стратегії щодо довгострокових рішень для ВПО. Руслан Горбенко сказав: «Риторика Уряду змінилася. Нова стратегія має бути розроблена, щоб принести реальні результати та реальні зміни в житті людей». Наталія Королевська зазначила: “Кожна людина, яка має паспорт громадянина України повинна мати рівний доступ до своїх прав та не повинна бути дискримінована під час встановлення її статусу ВПО».

Учасники наголосили на важливості почути думки громад ВПО та неурядових організацій. Тетяна Кутасіз ГО «10 квітня» сказала, що коаліція ВПО у південних регіонах України визначила житло як ключовий пріоритет. Вони співпрацюють з місцевою владою у спільному пошуку найкращих варіантів житла для кожного домогосподарства ВПО.

 ***

Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) – це міжнародна організація, діяльність якої спрямована на порятунок життя, захист прав та створення кращого майбутнього для біженців, вимушених переселенців та осіб без громадянства.  Агентство працює в Україні з 1994 року, захищаючи права, спершу, шукачів притулку та осіб без громадянства, а пізніше права громадян України, що постраждали від конфлікту. https://www.unhcr.org/ua/Для додаткової інформації просимо звертатися за номером +380 50 413 8404 або писати на адресу andrievs@unhcr.org

Норвезька рада у справах біженців (NRC) – незалежна гуманітарна організація, яка допомагає внутрішньо переміщеним та постраждалим внаслідок конфлікту особам. NRC розпочала свою роботу в Україні в 2014 році, надаючи захист та підтримку постраждалому внаслідок конфлікту населенню на Сході України. За додатковою інформацією звертайтеся до КрістіниНечаєвої: +38 067 828 58 44 або +38 050 468 45 24, kristina.nechayeva@nrc.no

Офіс ООН з координації гуманітарних питань (OCHA), є частиною Секретаріату ООН, відповідальний за об'єднання гуманітарних організацій для забезпечення узгодженого реагування на надзвичайні ситуації. OCHA розпочав свою роботу в Україні невдовзі після спалаху конфлікту в 2014 році. OCHA працює з широким колом гуманітарних суб’єктів, щоб забезпечити своєчасне та ефективне надання допомоги та захисту людей, які потребують допомоги. За додатковою інформацією звертайтеся до ВаліджонаРаноєва: +38 050 422 3943, ranoev@un.org.

Категория: Общество | Просмотров: 480 | Добавил: Редакция | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Вход на сайт

Поиск

Календарь

«  Листопад 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Архив записей

Друзья сайта

  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz