Офіційне працевлаштування – гарантія захисту соціальних інтересів громадян
Легалізація трудових відносин та заробітної плати – є одним з ключових напрямків роботи фіскальної служби. Адже нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до місцевих бюджетів та державних соціальних фондів. Наслідком «тіньової» зайнятості є також погіршення бізнес - середовища та інвестиційного клімату через формування недобросовісної конкуренції.
Головне управління ДФС у Донецькій області звертає увагу на негативні наслідки нелегальної праці й для найманих працівників. Зокрема, це відсутність соціальних гарантій, передбачених для працівника, – права на відпустку, страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, права на оплату листків непрацездатності (у тому числі на час вагітності та пологів). Громадяни також втрачають право на пенсійне забезпечення та можливість отримання державної допомоги у разі втрати роботи. Неофіційно працевлаштована особа позбавлена законодавчого захисту та повністю залежить від роботодавця та його дій по відношенню до працівників.
Роботодавці, використовуючи не задекларовану працю, грубо порушують трудове законодавство. Ухилення від сплати податків шляхом використання нелегальної найманої праці, підлягає фінансовій, адміністративній та кримінальній відповідальності. Штраф за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору складає 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (частина 2 статті 265 Кодексу законів про працю України).
Головне управління ДФС у Донецькій області вкотре наголошує про неухильне дотримання роботодавцями законодавства про працю, недопустимість оплати праці «у конвертах», використання праці неоформлених найманих працівників.
ГУ ДФС у Донецькій області
|