Про роз’яснення положень податкового законодавств щодо декларування доходів громадян - під час зустрічі у форматі "круглого столу"
Нещодавно у Олександрівській ОДПІ Покровсько – Добропільського управління ГУ ДФС у Донецькій області відбулась зустріч з платниками податків у форматі «круглого столу». Тема зустрічі - проведення кампанії декларування доходів громадян, отриманих у 2018 році.
За дорученням начальника Покровсько – Добропільського управління Алли Єльникової захід провела начальник Добропільської ДПІ Віра Некрасова.
Фахівець звернула увагу присутніх, що з 01 січня 2019 року розпочалась кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2018 року та зазначила, що одним із джерел наповнення місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб, сплачений громадянами за результатом декларування доходів, у т.ч. отриманих від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена на земельних ділянках (паях), виділених в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких перевищує 2 гектари.
Роз’яснила,що згідно із п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу України громадяни можуть подати податкову декларацію за звітний період в установлені Податковим кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.
Відповідно до п. 45.1 ст. 45 ПКУ платник податків – фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу.
Податковою адресою платника податків – фізичною особою визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків в контролюючому органі.
Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.
Нагадала, що податкова декларація про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів :
- особисто або уповноваженою на це особою;
- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.
Загострила увагу, що при направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися новим електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.
Також наголосила, що протягом 2018 року до Податкового Кодексу внесені зміни, відповідно до яких розширено коло платників, які зобов’язані та/або мають право подати декларацію, а саме:
- податкові зобов’язання необхідно задекларувати у річній податковій декларації про майновий стан і доходи громадян і сплатити податки та збори отримувачам винагород та інших виплат, що нараховані (виплачені) відповідно до умов цивільно-правового договору у разі, якщо такі доходи отримані від фізичних осіб - платників єдиного податку четвертої групи.
- право на податкову знижку за наслідками 2018 року мають громадяни, які:
понесли витрати на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення;
-понесли витрати у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, у разі якщо такий платник має статус внутрішньо переміщеної особи та за умови дотримання вимог, встановлених ПКУ.
- обговорили спільні заходи по залученню жителів району до декларування. З метою надання консультаційної та практичної допомоги громадянам у заповненні податкових декларацій працівниками Покровсько-Добропільського управління будуть здійснюватись виїзди до сільських та селищних рад.
Покровсько-Добропільське управління
ГУ ДФС у Донецькій області
|