На захист довкілля бізнес-спільнота Донеччини
спрямувала більше 906 млн гривень
Справляння екологічного податку, в першу чергу, обумовлено необхідністю мінімізації негативного впливу господарської діяльності підприємств на природні ресурси Донеччини та часткової компенсації їх відтворення, що в умовах Донецького регіону вкрай важливо.
Крім того, питання збереження природноресурсного потенціалу для країни на теперішній час є дуже актуальним і, насамперед, пов`язане зі створенням ефективних механізмів екологічного регулювання, у тому числі за допомогою екологічного податку.
За 2018 рік підприємства Донецької області сплатили 906,3 млн грн екологічного податку до бюджетів всіх рівнів. Лідерами зі сплати екоподатку з невеликим відривом є більнес-спільнота Мар`їнського та Бахмутського районів, які поповнили зведений бюджет майже на 151 та 150 млн грн відповідно, третє місце займає м. Маріуполь з внеском у 80 млн гривень.
Головне управління ДФС у Донецькій області інформує, що з 01 січня 2019 року застосовується новий порядок справляння та розподілу сум доходів від екологічного податку, зокрема в частині викидів двоокису вуглецю в атмосферне повітря.
Ставка податку за викиди двоокису вуглецю зросте з 0,41 грн за тонну до 10 грн за тонну, що має за мету стимулювати підприємства до зменшення забруднення навколишнього середовища, а також стане ще одним кроком наближення до ставок за викиди парникових газів в країнах ЄС. Таким чином, вирішення екологічних проблем Донеччини отримало ше один шанс.
|