- проблемою сьогодення залишається легалізація зайнятості населення та заробітної плати. Саме тому невідкладним є завдання повернути втрачені ресурси в економіку держави та надати можливість збільшити доходи громадян. Використовуючи працю людей без належного оформлення документів, роботодавці порушують трудове законодавство, зокрема Кодекс Законів про працю України. При «тіньовій» зайнятості відбувається виплата заробітної плати «в конвертах», що призводить до втрати можливості користування державними гарантіями, втрати трудового стажу при розрахунку розміру пенсії; відсутності внесків до фондів соціального страхування, що унеможливлює соціальний захист працівників, зазначив в.о. начальника – Добропільської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області Іван Якунін.
Стаття 43 Конституції України гарантує кожному громадянину право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати, не нижчої від визначеної законом. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання.
Шановні працедавці! Не чекайте, своєчасно оформляйте найманих робітників, виплачуйте і відображайте в звітності реальну зарплату. Пам’ятайте, ухилення від сплати податків в усіх проявах, у т.ч. шляхом використання нелегальної найманої праці тягне фінансову, адміністративну та кримінальну відповідальність.
Довідково: Законом про Державний бюджет України на 2018 рік прожитковий мінімум для працездатної особи (станом на 1 січня 2018 року) визначено у розмірі 1762 грн., а мінімальну заробітну плату – 3723 грн.
|