Ще раз про субсидії
В попередньому номері нашої газети ми розповілп про процес отримання субсидій. Більш докладніше розповісти читачам нашої газети про цю програму державної допомоги ми попросили начальника управління праці та соціального захисту населення РДА Тамару Вікторівну Хлопову.
Всі ми чули про те, що в Україні діє програма державної допомоги на оплату житлово- комунальних послуг, яка надається безготівково, у вигляді житлових субсидій. У зв’язку з цим, до Вас перше питання: ”Які терміни призначення субсидії?”
Враховуючи, що опалювальний період закінчений у квітні, а новий порядок набуває чинності у травні, рекомендуємо наступне.
Якщо громадянин за призначенням субсидії звернувся у квітні поточного року, необхідно призначати таким громадянам житлові субсидії з урахуванням норм, що передбачені Положенням у редакції, яка діє до 01.05.2015, тобто на 6 місяців. Після закінчення терміну дії субсидії таким особам субсидія може бути призначена на наступний період (12 місяців) без звернення громадян.
Якщо громадянин за призначенням субсидії звернувся у травні поточного року, необхідно призначати таким громадянам житлові субсидії з урахуванням норм, що передбачені Положенням у редакції з 01.05.2015, тобто на 12 місяців, а на наступний період – без звернення. При цьому, враховуючи норму Положення щодо можливості призначення субсидії у разі підвищення нових цін і тарифів на житлово-комунальні послуги протягом трьох місяців з часу підвищення розміру платежів, субсидія може бути призначена таким особам з квітня поточного року.
Особам, які отримували житлову субсидію протягом опалювального періоду 2014/2015 років, субсидія у травні призначається без звернення, але, враховуючи підвищення цін і тарифів у квітні, – з квітня 2015 року.
Якщо опалювальний період закінчується у квітні, особам, які отримували субсидію в опалювальний період 2014/2015 років, субсидія буде надаватися до квітня включно, а з травня буде призначена за новим порядком без звернення.
Які документи необхідно надати для призначення субсидії?
Для призначення субсидії необхідно подати лише два документи – заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, форма яких спрощена. Не подаються довідки про доходи зареєстрованих осіб, відповідна інформація зазначається у Декларації.
Які доходи будуть враховуватися під час призначення субсидії?
До доходів враховуватимуться: заробітна плата, пенсія, допомога (крім її частини, виплата якої здійснюється одноразово, зокрема, при народженні дитини), стипендія, грошове забезпечення, аліменти, виплати відповідно до умов цивільно – правового договору, доходу від підприємницької діяльності, здачі майна в оренду, від продажу майна та немайнових прав, сільськогосподарської продукції, дивіденди, проценти від розміщення депозитів тощо.
Як розраховується субсидія для осіб, які не отримували субсидію в опалювальний період 2014/2015 років?
Для осіб, які не отримували субсидію в опалювальний період 2014/2015 років і звертаються у травні, субсидія розраховується на підставі відомостей про доходи, які зазначено у Декларації. Після отримання від Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду уточнених відомостей про доходи, розмір субсидії може бути переглянуто.
У разі, коли в Декларації заявник не задекларував якийсь вид доходу, надання раніше призначеної субсидії припиняється, і сума субсидії має бути повернута ним за вимогою органу, що призначив субсидію, у подвійному розмірі.
Чи є які особливості врахування доходів?
Для студентів денної форми навчання вищих навчальних закладів та осіб, призваних на строкову військову службу, у разі відсутності доходів не враховуватиметься дохід на рівні прожиткового мінімуму.
Пунктом 12 Положення визначено вичерпний перелік виплат та допомог (стипендія, допомоги при народженні (усиновленні) дитини, до досягнення дитиною трирічного віку, по догляду за інвалідом I групи або особою, яка досягла 80-річного віку, за дитиною-інвалідом віком до 18 років, інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, допомоги по безробіттю, а також компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги), для отримувачів яких під час визначення сукупного доходу будуть враховуватися фактичні розміри допомог.
Якщо працездатна особа не має інших доходів, крім допомоги при народженні (усиновлені) дитини, вік якої від 3 до 6 років, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги малозабезпеченим сім’ям, і розмір такої допомоги менше прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, в дохід такої особи при призначенні субсидії враховується дохід на рівні прожиткового мінімум, встановлений для працездатних осіб.
Дякуємо за змістовну розповідь.
Бесіду провів А. Копійко
|