Категории раздела

Бизнес [40]
Здоровье [5]
Житейские истории [15]
История современности [15]
Культура [31]
Образование [23]
Общество [100]
Спорт [6]
Экономика [49]
Другие новости [206]
Депутатская деятельность [6]
Правопорядок [56]
Духовная жизнь [6]
Официальные документы [59]

Наш опрос

Оцените мой сайт
Всього відповідей: 62

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Главная » 2016 » Лютий » 25 » Новації в законодавстві
08:36
Новації в законодавстві

Увага!!! Нововведення в сфері реєстрації

юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», який передбачає кардинально оновлену процедуру реєстрації суб’єктів господарювання.


Основні нововведення стосуються децентралізації повноважень у даній сфері, збільшення кола суб'єктів реєстрації, спрощення процедури державної реєстрації, запровадження вільного вибору суб'єкта реєстрації, попередження зловживань з боку суб'єктів реєстрації. 
З 30 квітня цього року Мін’юст остаточно позбудеться повноважень з державної реєстрації бізнесу, які перейдуть до райдержадміністрацій та органів місцевого самовря-дування. Послуги у цій сфері за власними рішеннями зможуть також набувати і виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, а також акредитовані суб’єкти - юридичні особи публічного права за умови їх акредитації Мін’юстом. Окрім того, право здійснюва-ти вказані реєстраційні послуги отримали нотаріуси. Отже, централізація і монополіза-ція цієї сфери залишаться у минулому.
1.Найбільш прогресивним нововведенням є запровадження принципу «екстериторіальності». Відтепер заявники мають можливість подавати документи для проведення реєстраційних дій до будь-якого суб’єкта реєстрації в межах України незалеж-но від місцезнаходження юридичної особи або місця проживання фізичної особи-підприємця.
2.Серед очевидних позитивних моментів є передбачена законом можливість подання електронних документів через Персональний кабінет - особисту сторінку юридичної особи або фізичної особи-підприємця на Порталі електронних сервісів Мін’юсту. Після запровадження цього сервісу у заявників з’явиться можливість подання документів в електронній формі на проведення реєстраційних дій, безкоштовного доступу до інформації про результати розгляду цих документів, перегляду документів, які містять-ся в реєстраційній справі таких осіб в електронній формі, та відомостей про цих осіб, які актуальні на момент запиту або на визначену дату.
3.Законом також скасовано обов’язкове щорічне підтвердження відомостей про юридичну особу, закріплено можливість заповнення суб’єктом реєстрації заяв на проведення реєстраційної дії (за бажанням заявників), скорочено строки проведення всіх реєстраційних дій до 24 годин з моменту надходження документів, а також передбачено проведення реєстрації у скорочені строки (протягом шести або двох годин). 
4. Варто відмітити, що закон містить норми, які покликані попередити будь-які зловживання з боку суб'єктів державної реєстрації. Зокрема, передбачено адміністрати-вне оскарження рішень державного реєстратора, а також закріплені дієві механізми реагу-вання у разі виявлення порушень: скасування реєстраційної дії; проведення державної реєстрації, виправлення технічної помилки, допущеної реєстратором тощо.Таким чином, захистити свої порушені права у сфері реєстрації бізнесу відтепер можливо не лише у судовому порядку, а й скориставшись правом на адміністративне оскарження. Зокрема, відмова у державній реєстрації або бездіяльність державного реєстратора може бути оскаржена до Головного територіального управління юстиції, а реєстраційна дія - до Міністерства юстиції України. Крім того, рішення територіального органу юстиції за результатами розгляду скарги може бути оскаржене Мінюстом.

5. Змінено розмір адміністративного збору за вчинення реєстраційних дій та запроваджено диференційовану систему ставок.

Державний реєстратор юридичних осіб

та фізичних осіб-підприємців

Олександрівського РУЮ

Категория: Другие новости | Просмотров: 72 | Добавил: Елена | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Вход на сайт

Поиск

Календарь

«  Лютий 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29

Архив записей

Друзья сайта

  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz